Kategorie

Zobacz również

Zapraszamy do sklepu z produktami Hikvision

Generator ofert

Nowoczesny i prosty generator pomoże Ci w stworzeniu unikalnej i atrakcyjnej oferty dla Twojego klienta.

Generator ofert Stwórz ofertę

Monitoring HD-CVI

Monitoring HD-CVI (High Definition-Composite Video Interface) jest rozwiązaniem, dzięki któremu możliwa jest transmisja danych przy użyciu kabla koncentrycznego. Oznacza to, że istnieje możliwość modernizacji istniejącego już systemu analogowego lub też zastąpienia go na system HD-CVI z wykorzystaniem istniejącego już okablowania. Za twórcę tej technologii uważa się firmę DAHUA, natomiast na rynku polskim pojawiła się dzięki marce BCS. Zarówno instalacja tego systemu, jak i jego konfiguracja nie powinna sprawiać problemów nawet w przypadku, gdy dana osoba nie miała wcześniej do czynienia z podobnym rozwiązaniem.

Czym jest monitoring HD-CVI?

Budowa systemu HD-CVI przypomina budowę systemu analogowego. Jest on polecany szczególnie tym osobom, które chciałyby pozbyć się nieco już przestarzałego systemu analogowego na rzecz nowocześniejszego rozwiązania, bez konieczności nadwyrężania swojego budżetu. Monitoring HD-CVI jest więc innowacyjnym produktem, który łączy ze sobą najważniejsze atuty systemów IP, jak również urządzeń analogowych.

Jakie są zalety monitoringu HD-CVI?

Monitoring HD-CVI charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dobrą jakością obrazu, w porównaniu do powszechnie stosowanych kamer analogowych. Niezaprzeczalnym atutem jest także brak jakichkolwiek zniekształceń oraz prawidłowe odwzorowanie kolorów. To również stabilna transmisja obrazu, która jest znacznie lepsza niż ma to miejsce przykładowo w przypadku monitoringu IP. Zaletą tego systemu jest też brak opóźnień występujących na torze wizji oraz możliwość kompresji obrazu.

Szeroka oferta monitoringu HD-CVI

Warto również wiedzieć, że monitoring HD-CVI gwarantuje łatwą jego instalację oraz stosunkowo niski koszt modernizacji urządzenia. Podczas procesu montażu, system ten nie wymaga wielu konfiguracji, co w znacznym stopniu ułatwia dostosowywanie funkcjonalności wszystkich kamer do monitorowania danego obszaru. Co więcej, część kamer HD-CVI można bez problemu podłączyć do rejestratorów analogowych DVR, jednak należy pamiętać, że działanie to może wiązać się ze spadkiem rozdzielczości obrazu. Chcąc uniknąć takiej sytuacji warto więc zastosować rejestrator pochodzący z serii CVI.

Warto zwrócić również uwagę na inne elementy wyposażenia, które pozwalają na budowę w pełni wydajnego systemu monitoringu. Układy zasilające zapewnią stabilne działanie całej sieci monitoringu. Jeśli zajdzie potrzeba, możliwe jest bezprzewodowe przesyłanie obrazu za pomocą specjalnych transmiterów oraz anten odbiorczych. Co więcej, HD-CVI to również wysokiej klasy monitory (dla których polecamy dodatkowe akcesoria do montażu), a także praktyczne zdalne sterowanie za pomocą pilotów – przewodowych oraz bezprzewodowych.