Kategorie

Filtrowanie

Włączone filtry:
  Producent:

  Zobacz również

  Zapraszamy do sklepu z produktami Hikvision

  Generator ofert

  Nowoczesny i prosty generator pomoże Ci w stworzeniu unikalnej i atrakcyjnej oferty dla Twojego klienta.

  Generator ofert Stwórz ofertę

  Rejestratory cyfrowe kamer IP

  Rejestrator cyfrowy IP, znany również pod pojęciem rejestrator DVR, daje możliwość nagrywania obrazów w cyfrowym formacie, który przekazywany jest przez kamery przemysłowe. Wszelkie dane zostają zapisane na dysku lub też innym nośniku, który współpracuje z rejestratorem. Ów rejestrator może mieć miejsce nawet na kilka dysków, których łączna pojemność może wynosić nawet kilkadziesiąt TB. Nowoczesny, sieciowy rejestrator video kamer HD IP w pełni wykorzystuje zdobycze technologiczne, dlatego też zapewniają obraz bardzo wysokiej jakości przy jednoczesnym minimalnym wykorzystaniu miejsca na dysku. Oczywiście wiele zależy od rodzaju kompresji – warto więc zwrócić uwagę na kodowanie H.264, które jest w stanie zmniejszyć dane nawet o 90%, przy jednoczesnym zachowaniu szczegółowości każdego nagrania.

  Rejestrator sieciowy IP – co warto o nich wiedzieć?

  Ważne są także tryby nagrywania rejestratorów kamer IP, takie jak np. zapisy po wykryciu ruchu na danym terenie. Nagrywanie można również ustawić zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem, co jest praktycznym udogodnieniem pozwalającym zaoszczędzić miejsce na dane. Dzięki temu jesteśmy w stanie wydłużyć czas archiwizowania obrazów. Rejestratory video są więc profesjonalnym centrum dowodzenia posiadającym szereg zalet. Bez problemu można z nich zgrać wszelkie dane przy użyciu USB lub też eSATA. Co więcej, urządzenia te współpracują również z większością monitorów, które dostępne są współcześnie na rynku.

  Rejestrator video IP – centrum dowodzenia dla wymagających

  Urządzenia, jakimi są rejestratory sieciowe IP są kolejnym krokiem w rozwoju przemysłowej telewizji, które zajęły miejsce popularnych niegdyś magnetowidów rejestrujących obrazy z wykorzystaniem kaset video. Rejestratory służą więc do zapamiętywania zarówno obrazów, jak i dźwięków w technologii cyfrowej, co daje możliwość ich podglądów, odtwarzania, jak również zapisu nagranych materiałów. Warto również wiedzieć, że obraz emitowany jest poprzez podłączenie do rejestratora IP, a dane zapisywane są na kartę pamięci, dysk twardy, płytę DVD lub też inne urządzenia służące do przechowywania danych. Nagrania te można bez problemu gromadzić przez określony czas i w dowolnym momencie zgrać je na wybrany nośnik zewnętrzny przy użyciu np. wejścia USB.

  Rejestrator HD IP to wiele praktycznych funkcji

  Nowoczesne rejestratory kamer są wysoce zaawansowanym centrum dowodzenia, które wykorzystywane są w systemach monitoringu wizyjnego. Posiadają one wiele funkcji, takich jak możliwość podejrzenia obrazu na żywo, rejestracja materiałów wideo, jak również opcja odtwarzania materiałów zarchiwizowanych. Rejestratory te dają również możliwość wyszukiwania nagrań nawet po długim czasie, co jest opcją bardzo przydatną w wielu sytuacjach. Dodatkowym atutem tych urządzeń jest ich rozdzielczość – wiele z nich przystosowana jest do transmitowania obrazów megapikselowych, co daje gwarancję wysokiej jakości materiałów.

  Warto również wiedzieć, że rejestratory IP mają także opcję obsługiwania zdalnego, co dla ich posiadaczy jest bardzo wygodne. Wykorzystując smartfon, tablet lub też komputer są oni w stanie zarządzać rejestratorem z każdego miejsca na ziemi, w którym jest internet. Co równie ważne, część modeli wyposażona została w dodatkowe opcje, takie jak detekcja ruchu, czy też alarmowanie w przypadku akcji sabotażowych takich jak przesłonięcie obrazu lub też zmiana kierunku kamery. To właśnie między innymi dlatego urządzenia te dają tak dużą gwarancję bezpieczeństwa ich posiadaczom.

  Rejestratory cyfrowe IP posiadają interfejs Ethernet

  Współcześnie niemalże każdy rejestrator cyfrowy został wyposażony w interfejs Ethernet. W praktyce oznacza to, że wystarczy jednie podłączyć kabel internetowy do rejestratora oraz odpowiednio skonfigurować dane połączenie, by możliwy był zdalny podgląd widoku z kamer przy użyciu internetowej przeglądarki lub też odpowiedniej aplikacji na smartfon lub też komputer. Użytkownicy posiadający uprawnienia będą mieli możliwość zdalnego odtwarzania nagrań, a nawet wprowadzania zmian w ustawieniach rejestratora, w przypadku takiej konieczności.