Kategorie

Filtrowanie

Włączone filtry:
  Producent:

  Zobacz również

  Zapraszamy do sklepu z produktami Hikvision

  Generator ofert

  Nowoczesny i prosty generator pomoże Ci w stworzeniu unikalnej i atrakcyjnej oferty dla Twojego klienta.

  Generator ofert Stwórz ofertę

  Kamery HD CVI

  Dostępne na niniejszej stronie kamery HD-CVI charakteryzują się przede wszystkim bardzo dobrą jakością obrazu, w porównaniu do powszechnie stosowanych kamer analogowych. Niezaprzeczalnym atutem jest także brak jakichkolwiek zniekształceń oraz prawidłowe odwzorowanie kolorów. Kamery HD-CVI to również stabilna transmisja obrazu, która jest znacznie lepsza niż ma to miejsce przykładowo w przypadku monitoringu IP. Zaletą tego systemu jest też brak opóźnień występujących na torze wizji oraz możliwość kompresji obrazu.

  Nowoczesna technologia kamer HD-CVI

  HD-CVI (High Definition-Composite Video Interface) jest technologią przesyłania danych przy użyciu kabla koncentrycznego, będącą rozwinięciem technologii HD-SDI. Kamery HD-CVI budują system monitoringu z wykorzystaniem istniejących już instalacji systemów analogowych, jednak w tym przypadku może być konieczna wymiana kamer oraz rejestratora. Technologia ta rejestruje także obraz w 2 rozdzielczościach: 1920H (1920x1080) oraz 1280H (1280x720). Warto również wiedzieć, że w przeciwieństwie do technologii HD-SDI, systemy HD-CVI dają możliwość rejestracji obrazu na znacznie większych odległościach, które mogą wynosić nawet 500 metrów. Przy użyciu jednego tylko przewodu można więc przesyłać zarówno dźwięk, jak i sygnał wideo.

  Co równie ważne, kamery HD-CVI gwarantują łatwą instalację oraz stosunkowo niski koszt ewentualnej modernizacji urządzenia. Podczas procesu montażu, system ten nie wymaga wielu konfiguracji, co w znacznym stopniu ułatwia dostosowywanie funkcjonalności wszystkich kamer do monitorowania danego obszaru. Co więcej, część kamer HD-CVI można bez problemu podłączyć do rejestratorów analogowych DVR, jednak należy pamiętać, że działanie to może wiązać się ze spadkiem rozdzielczości obrazu. Chcąc uniknąć takiej sytuacji warto więc zastosować rejestrator pochodzący z serii CVI.

  Budowa systemu kamer HD-CVI

  Budowa systemów kamer powstałych w oparciu o technologię HD-CVI przypomina topologię gwiazdy a sam wybór okablowania uzależniony jest przede wszystkim od odległości, w jakiej znajdują się kamery od rejestratora. Warto więc wiedzieć, ze kable 75-5 oraz 73-3 dedykowane są przede wszystkim transmisjom nie przekraczającym 500 metrów, natomiast kable wyższe od 75-5 zalecane są do transmisji powyżej 500 metrów. Co więcej, zakończenia połączeń znajdujących się między przewodami a urządzeniem nie wymagają wykorzystywania żadnych dodatkowych elementów, co oznacza, że zasady budowy systemów wykorzystujących technologię HD-CVI są zbliżone do zasad budowy występujących w powszechnie znanych systemach analogowych.