Kategorie

Zobacz również

Zapraszamy do sklepu z produktami Hikvision

Generator ofert

Nowoczesny i prosty generator pomoże Ci w stworzeniu unikalnej i atrakcyjnej oferty dla Twojego klienta.

Generator ofert Stwórz ofertę

Kamery IP 720p

Osoby poszukujące urządzenia charakteryzującego się wysoką jakością obrazu oraz cichą pracą, z pewnością będą zainteresowane kamerą IP 720p. Każda z nich, dostępna w naszym asortymencie, pochodzi wyłącznie od znanych i cenionych na całym świecie producentów, którzy są gwarancją ich niezawodności oraz najwyższej jakości. Na samym wstępie warto jednak poznać parametry, jakimi charakteryzuje się kamera IP 720p. Liczba 720 określa pionową rozdzielczość ekranu, równą 720 linii poziomych. W praktyce oznacza to, że 720p daje gwarancję wysokiej rozdzielczości obrazu, a wszystko to przez brak artefaktów będących wynikiem przesunięcia półobrazów. Kamera ta daje także o wiele większą liczbę klatek na sekundę, co ma bezpośrednie przełożenie na płynność wyświetlania ruchomych obrazów.

Charakterystyka kamer IP 720

Kamery IP 720p łączą w sobie funkcje komputera oraz kamery analogowej, jednak różnica kryje się przede wszystkim w sposobie transmisji obrazu – w przypadku kamery IP jest on przesyłany w formie pakietów danych w sieciach LAN lub za pośrednictwem internetu. Protokoły sieciowe dają możliwość uprawnionym podmiotom zarządzanie wszystkimi kamerami za pomocą przeglądarki lub specjalnego oprogramowania. Co więcej, dzięki różnicy przesyłania informacji w systemach sieci IP, posiadacze kamer IP 720p mogą przesyłać o wiele większe ilości danych, a co za tym idzie – uzyskiwać o wiele lepszą jakość obrazu, niż miałoby to miejsce w przypadku kamery analogowej.

Jakie są zalety kamery IP 720p?

Kamera IP 720p jest produktem, który cieszy się uznaniem wśród wielu użytkowników, a wszystko to za sprawą wielu zalet, jakie posiada. Są to między innymi:

  • zaawansowane funkcje detekcji
  • bardzo dobra jakość obrazu
  • zmienna rozdzielczość
  • stosunkowo niska cena instalacji
  • brak konieczności podłączania do komputera
  • możliwość dwukierunkowej transmisji audio
  • posiadanie własnego, unikatowego adresu IP
  • możliwość zdalnego zarządzania kamerą z każdego miejsca na ziemi

Kamera IP 720p – zdalny dostęp

Warto również wiedzieć, że każdy posiadacz kamery 720p może w łatwy sposób sporządzać kopie zapasowe, by móc w każdej chwili uzyskać dostęp do niezbędnych danych, co daje znaczącą przewagę nad kamerami analogowymi, które nie dawały takiej gwarancji. Co więcej, rozwiązania IP dają możliwość monitorowania przekazu wideo w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na ziemi – wystarczy bowiem zaopatrzyć się wyłącznie komputer, smartfon lub tablet z dostępem do internetu. Dla posiadacza tego typu kamer oznacza to bez wątpienia bardzo dużą wygodę.