Zobacz również

Kategorie

Generator ofert

Nowoczesny i prosty generator pomoże Ci w stworzeniu unikalnej i atrakcyjnej oferty dla Twojego klienta.

Stwórz ofertę

Kamera IP 2mpx

Systemy analogowe już jakiś czas temu osiągnęły kres swoich możliwości związanych z rozdzielczością, co oznacza, że niemożliwym jest uzyskanie lepszego obrazu. Dlatego też chcąc zapewnić sobie wysoką jakość prezentowanych materiałów, najllepiej postawić na sprawdzone i niezwykle nowoczesne rozwiązanie, jakim jest kamera IP 2mpx, która dostępna jest na niniejszej stronie. Na samym wstępie warto wiedzieć, że systemy IP dają ich posiadaczom wiele opcji niedostępnych nigdy wcześniej. Przesyłane obrazy są skompresowane i składają się z całych klatek, co oznacza, że unikamy problemów związanych z przeplotem. Co więcej, w przeciwieństwie do rozwiązań analogowych, liczba elementów składowych systemów IP jest wręcz nieograniczona. Wykorzystywanie sieci IP daje możliwość integracji z innymi systemami, takimi jak m.in. system wykrywania włamań, czy też system kontroli dostępu.

Co warto wiedzieć o kamerach IP 2mpx?

Kamera IP 2mpx łączy w sobie zarówno funkcje komputera, jak i kamery analogowej i może przechwytywać obraz w czasie rzeczywistym, a następnie przesyłać go przy użyciu sieci. Protokoły sieciowe dają możliwość uprawnionym podmiotom zarządzanie wszystkimi kamerami z każdego miejsca na ziemi, co jest niezwykle komfortowe. Co więcej, niewątpliwym atutem kamer IP 2mpx jest fakt, iż strumień wideo w sieci IP może być dostępny przy użyciu zwykłej przeglądarki internetowej, dlatego też, by móc oglądać transmitowany obraz, wystarczy zaopatrzyć się w smartfon, tablet lub komputer. Wielu użytkowników decyduje się na zakup tych właśnie kamer przede wszystkim przez wzgląd na możliwość używania istniejącej już infrastruktury sieciowej, co oznacza, że nie muszą oni wykorzystywać dodatkowego okablowania, jak ma to miejsce m.in. w przypadku CCTV. Warto również wiedzieć, że kamery IP mogą być zasilane poprzez switch PoE, co jednocześnie likwiduje konieczność stosowania specjalnych zasilaczy. W praktyce oznacza to, że kamery IP 2mpx mogą bez przeszkód być wykorzystywane nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach.

Kamera IP 2mpx to także lepsza rozdzielczość

Kamery 2mpx charakteryzuje także o wiele wyższą rozdzielczością niż ma to miejsce w przypadku klasycznych kamer analogowych. Istnieje więc szansa, że po zapoznaniu się z obrazem, jaki oferuje kamera megapikselowa, nie będziemy chcieli wracać już do innych modeli. Warto również wiedzieć, że kamery te są mini „komputerami”, które tworzą sieć, przez co mogą korzystać z szeregu zalet sieci komputerowych. Jeżeli więc zajdzie konieczność przesyłania sygnału bezpośrednio z danej kamery drogą radiową, wówczas wystarczy ją wpiąć do AP (Acces Point) oraz we właściwy sposób skonfigurować połączenie. Nie bez znaczenia jest także Video Web Server znajdujący się w tego typu kamerach. Umożliwia on bezpośrednie zalogowanie się do urządzenia bez konieczności udziału innych urządzeń pomocniczych, takich jak rejestrator NVR.