Zobacz również

Kategorie

Generator ofert

Nowoczesny i prosty generator pomoże Ci w stworzeniu unikalnej i atrakcyjnej oferty dla Twojego klienta.

Stwórz ofertę

Kamera IP full HD 1080p

Określenie HD (High Definition) nie jest nowe i szacuje się, że pierwszy raz zostało użyte w latach 30. ubiegłego wieku. Jest to angielski skrót, który określa obraz o bardzo wysokiej rozdzielczości. Na samym początku pojęcie to kojarzone było wyłącznie z nowoczesną telewizją HDTV, jednak współcześnie można spotkać się z nim niemalże na każdym kroku, wybierając odtwarzacz płyt z filmami, konsolę do gier, telewizor, aparat cyfrowy, czy też kamerę. Kamera IP 1080p Full HD wykorzystuje cyfrowy standard HD, który opiera się na zastosowaniu dwóch rozdzielczości, a są to: 1280x720 oraz 1920x1080 pikseli. Określając jakość obrazu podawana jest jednak wyłącznie liczba wyświetlanych poziomych linii, dlatego też często można spotkać określenia takie jak: 720p, 720i, 1080i czy też 1080p. Litery te opisują, czy w wybranym trybie obraz wyświetlany będzie z przeplotem. Interlaced określa naprzemienne nieparzyste oraz parzyste linie obrazu, natomiast Progressive – wszystkie linie obrazu, które wyświetlane są jednocześnie. Druga opcja daje więc gwarancję o wiele lepszej jakości.

Interlaced i Progressive - różnice

Rozdzielczość Kamer IP odpowiada rozdzielczości kamer przemysłowych. W zależności od wybranego formatu obrazu, rozdzielczość 1,3 mpix danej kamery megapikselowej może oznaczać 1280x1024 lub też 1280x960. Są to więc rozdzielczości zbliżone do 1280x720, które zwykło przyjmować się za standardową rozdzielczość w przypadku urządzeń HD Ready 720p. Natomiast rozdzielczość full HD, jaką oferują m.in. kamery IP 1080p jest zbliżona do 2mpix. Zwiększenie rozdzielczości danego obrazu do poziomu, jaki oferuje HD wpływa na jego odbiór, który jest wyraźny oraz czytelny. Oznacza to, że bez większych problemów ich posiadacz będzie mógł zlokalizować niepożądaną osobę znajdującą się na danym obiekcie i nie tylko.

Kamera IP Full HD – dlaczego warto ją mieć?

Niezaprzeczalnym atutem kamer IP Full HD w porównaniu do klasycznych kamer HD, jest fakt, iż tego typu rejestratory umożliwiają wykorzystywanie od dwóch, aż do ośmiu monitorów Full HD, które będą funkcjonować w trybie matryc wizyjnych, okien spotowych lub alarmowych, czy też map synoptycznych. Co więcej, rejestratory te udostępniają także funkcję cyfrowego zoomu, co jest opcją niezwykle praktyczną i przydatną w wielu sytuacjach. Podczas podglądu na żywo na kilku monitorach, każdy operator może więc w 100% wykorzystać wysoką rozdzielczość kamer HD.

Charakterystyka kamery IP 1080p

Kamera IP 1080p pod względem samej konstrukcji może przypominać kamerę USB. W obu tych przypadkach mamy do czynienia z obiektywem oraz matrycą światłoczułą, rejestrującą obraz. Z tym, że kamera USB charakteryzuje się strumieniem audiowizualnym, który przekazywany jest bezpośrednio do komputera, natomiast kamery IP, pod kątem elektroniki sterującej pracą, są o wiele bardziej zaawansowane. Niektóre z nich zostały wyposażony np. w praktyczną funkcję detekcji ruchu lub też zapisywania zdjęć bezpośrednio w chmurze internetowej.