Kategorie

Zobacz również

Zapraszamy do sklepu z produktami Hikvision

Generator ofert

Nowoczesny i prosty generator pomoże Ci w stworzeniu unikalnej i atrakcyjnej oferty dla Twojego klienta.

Generator ofert Stwórz ofertę

Dahua 4K kamera

Dahua Technology, oferująca między innymi monitoring wizyjny IP, jest profesjonalnym producentem funkcjonującym w branży systemów bezpieczeństwa, który działa nieprzerwanie od 2002 roku. Firma ta nieustannie się rozwija oferując swoim Klientom szeroką gamę produktów najwyższej półki. Wszystkie z nich otrzymały certyfikaty, takie jak m.in. FCC, UL, czy CE, co tylko potwierdza ich niezawodność. Produkt oferowany przez Dahua, takie jak kamera 4K charakteryzuje się mnogością zastosowań, co oznacza, że można wykorzystywać go w wielu dziedzinach,

Czym są kamery Dahua 4k?

Pod pojęciem „4K” kryje się standard bardzo wysokiej rozdzielczości, którą oferuje m.in. producent kamer Dahua, a sama nazwa pochodzi od liczby pikseli znajdującej się na poziomej osi kadru (rozdzielczość podawana jest, jako liczba pikseli w poziomie x liczba pikseli w pionie). W standardzie, jakim oferuje 4K wynosi ona aż 4000. Rozdzielczość 4K może być więc oznaczana zarówno w formie 3612x1952 pikseli, jak również 4096x2160 pikseli. Warto również wiedzieć, że 4K charakteryzuje się aż czterokrotnie większą liczbą pikseli w porównaniu do popularnej rozdzielczości Full HD oraz dziewięciokrotnie większą od możliwości, jakie oferuje kamera High-Definition.

Liczne korzyści, jakie gwarantuje większa liczba pikseli w obrazach kamer 4K, można z łatwością wyjaśnić, gdy popatrzymy na nieruchome obrazy. Większa liczba prezentowanych pikseli oznacza jednocześnie, że wyświetlane obiekty stają się o wiele bardziej szczegółowe, niż ma to miejsce w przypadku obrazów o rozdzielczości HD. Wszystko to sprawia, że posiadacz kamery 4K może bez problemu rozpoznać zawartość danego obrazu, ponieważ jest o mniej rozmazany, przez co bardziej wyraźny.

Atuty kamer Dahua 4K

Warto również wiedzieć, że rejestracja obrazu 4K to aż czterokrotnie zwiększona rozdzielczość wyświetlanego obrazu z około 2,1 miliona pikseli do aż 8,3 miliona pikseli. Tak duża liczba sprawia, że obraz prezentowany na ekranach ultra HD, które mają więcej niż 50 cali jest niezwykle szczegółowy oraz wyraźny. Co więcej, kamera Dahua to również o wiele wyższa rozdzielczość. W praktyce oznacza to, że kamera ta jest w stanie zarejestrować aż 4 razy więcej, w porównaniu m.in. do kamery full HD (1080p). Tak duża rozdzielczość kamer 4K oznacza również większą dokładność. Kamery te wykorzystywane są często w celu zwiększenia bezpieczeństwa w danym obiekcie, dlatego też kwestia ta jest niezwykle istotna.

Co więcej, umożliwiają obejmowanie podglądem znacznie większego obszaru oraz pozwala utrwalać detale takie jak tablice rejestracyjne samochodów, czy też twarze przechodniów. Jest to więc atrakcyjna alternatywa dla powszechnie znanych systemów, które zawierają w sobie wiele kamer lub też są oparte na kamerach PTZ, które dają możliwość pokazania w zbliżeniu danej części obrazu, lecz nie pozwalają w tym czasie oglądać innych jego fragmentów. 4K rozszerza więc możliwości wykorzystywania wspólnego systemu bezpieczeństwa do o wiele większej ilości zastosowań.