Kategorie

Zobacz również

Zapraszamy do sklepu z produktami Hikvision

Generator ofert

Nowoczesny i prosty generator pomoże Ci w stworzeniu unikalnej i atrakcyjnej oferty dla Twojego klienta.

Generator ofert Stwórz ofertę

Kamery IP bezprzewodowe

Współcześnie kamera IP HD WiFi bezprzewodowa jest bardzo często wykorzystywanym urządzeniem w systemach monitorujących wybrane obszary oraz miejsca. Coraz więcej nie tylko firm, ale również prywatnych inwestorów decyduje się na to właśnie rozwiązanie i zdalny monitoring, a wszystko to przez liczne zalety, jakimi charakteryzują się kamery IP HD WiFi. Rzeczą, która jest szczególnie istotna dla tego typu kamer jest to, że ich nabywca nie będzie zmuszony kuć ścian podczas instalacji, dzięki czemu istnieje możliwość bezproblemowego przestawienia urządzenia w inne miejsce, w przypadku pojawienia się takiej potrzeby. Kamera bezprzewodowa pozwala więc zaoszczędzić nie tylko na zakupie samego sprzętu, ale również na montażu, procesie instalacji, jak i eksploatacji urządzenia.

Kamera IP HD WiFi - łatwa instalacja oraz obsługa

Bezprzewodowe kamery WiFi nie potrzebują kabli, co jest niezaprzeczalną i jedną z największych zalet tego właśnie rozwiązania. W tym przypadku wystarczy więc wyłącznie dostęp do prądu. Kamery te są także w pełni mobilne, co oznacza, że ich posiadacz może przestawiać je w dowolne miejsce bez żadnego problemu. Użytkownicy otrzymują również nieograniczoną oraz nieskomplikowaną możliwość konfiguracji sprzętu, bez konieczności posiadania jakichkolwiek kabli. Co równie ważne, stosując kamery bezprzewodowe, inwestor nie będzie musiał wiercić dziur w ścianach oraz niszczyć elewacji budynków. Instalacja jest bardzo łatwa, a wszystko to przez wspomniany wcześniej brak kabli, ponieważ to właśnie ich kładzenie jest najbardziej czasochłonnym etapem prac podczas montażu całego systemu oraz sprzętu.

Kamera IP WiFi – dlaczego warto ją mieć?

Dzięki monitoringowi IP WiFi dostęp do wszystkich kamer jest możliwy niemalże z każdego miejsca na świecie. Specjalna aplikacja dedykowana m.in. smartfonom, umożliwia bezpośrednie łączenie się z systemem, co daje możliwość obserwacji danego obiektu w każdej chwili. Co więcej, niektóre urządzenia dają możliwość montażu kart SD, dzięki którym w sposób zdalny możemy nagrać interesujący nas obraz. Wiele modeli tego typu kamer posiada także czujniki ruchu, które są w stanie nie tylko uruchamiać alarm, czy rozpoczynać nagrywanie, ale również wysyłać powiadomienia na smartfon posiadacza monitoringu. W przypadku właściwie działającego wifi, urządzenie to nie różni się niczym od pozostałych sprzętów, którymi można sterować przy użyciu specjalnej aplikacji. Warto również dodać, że programy do obsługi monitoringu IP WiFi są niezwykle łatwe i intuicyjne, co jest kolejną ich zaletą.

Kamera IP bezprzewodowa – zastosowanie

Najbardziej znane zastosowanie kamer IP bezprzewodowych to możliwość umieszczania obrazu na stronach internetowych. Każda kamera została wyposażona we własny adres IP, dzięki czemu, po konfiguracji lokalnej sieci, dostęp do niej można uzyskać z każdego miejsca na ziemi. Dzięki konstrukcji urządzeń sieciowych, takich jak kamery IP, monitoring bez przeszkód może współpracować z różnego rodzaju oprogramowaniem oraz systemami komputerowymi. Co więcej, sieciowe systemu monitoringu wizyjnego umożliwiają tworzenie rozległych instalacji przy jednoczesnej redukcji kosztów realizacji.

Mówiąc o monitoringu IP WiFi nie sposób nie wspomnieć o możliwości bezprzewodowej transmisji. Realizacja ta jest niezwykle prosta, a wszystko to przez fakt, iż transmisja obrazu odbywa się drogą radiową, co oznacza, że nie wymaga posiadania kabli. Dzięki posiadacze tego typu kamer eliminują konieczność przeciągania okablowania, oczywiście pod warunkiem, że w miejscu, w którym ma zostać zainstalowana kamera, znajduje się źródło zasilania. Montaż bezprzewodowej instalacji jest pożądany szczególnie w miejscach, w których prowadzenie kabli mogłoby być trudne oraz kosztowne.