Kategorie

Zobacz również

Zapraszamy do sklepu z produktami Hikvision

Generator ofert

Nowoczesny i prosty generator pomoże Ci w stworzeniu unikalnej i atrakcyjnej oferty dla Twojego klienta.

Generator ofert Stwórz ofertę

Kamery IP kopułkowe

Kamera IP kopułkowa jest bardzo popularnym rozwiązaniem, które charakteryzuje się przede wszystkim atrakcyjną ceną, szerokim wyborem zastosowań, jak również wysoką funkcjonalnością. Dzięki obudowie o kształcie kopuły, kamery te doskonale sprawdzają się w różnego rodzaju firmach, sklepach lub też w formie kamer zewnętrznych w miejscach, które są szczególnie narażone na uszkodzenia. Kopułowa obudowa jest przede wszystkim estetyczna, co oznacza, że doskonale odnajdzie się niemalże w każdym wnętrzu oraz dyskretna – obserwuje ona dany obszar nie zdradzając jednocześnie, w którym kierunku aktualnie patrzy, co ma przełożenie na o wiele większą skuteczność prewencyjną, w porównaniu m.in. do kamer kompaktowych.

Kamera kopułkowa – dlaczego warto ją mieć?

Kamera kopułkowa wandaloodporna to także ponadprzeciętna wytrzymałość, co oznacza, że trudno będzie ją zdewastować lub też ukraść, a wszystko to przez brak odstających elementów, które mogłyby być podatne na wyrwanie oraz złamanie. Urządzenia te dzieli się na kamery zewnętrzne, wewnętrzne, kolorowe, dzień/noc, wandaloodporne, czy też kamery z promiennikiem podczerwieni. Te ostatnie doskonale nadadzą się do obserwacji w nocy, nawet w przypadku całkowitego zaciemnienia. Co więcej, modele wyposażone w obiektyw o zmiennej ogniskowej dają także możliwość dopasowania kąta widzenia kamery do pożądanego przez ich posiadacza obszaru.

Kamera IP kopułkowa – różne warianty

Warto również wiedzieć, że kamery kopułkowe występują w różnych wariantach oraz z różnymi formami zabezpieczeń. Na rynku można więc dostać kamery analogowe lub też sieciowe, jak również modele, które nawet w przypadku złego oświetlenia gwarantują dobry i wyraźny obraz. Zastosowanie tych kamer jest bardzo szerokie i można je wykorzystywać wszędzie tam, gdzie niezbędny jest odporny i jednocześnie nierzucający się w oczy system monitoringu. Co więcej, istnieje możliwość ręcznej ich regulacji, obracania, kadrowania oraz pochylania.

Kamera IP kopułkowa – jakie są zalety monitoringu IP?

Decydując się na kamerę IP, warto wiedzieć, jakie zalety posiada monitoring IP. Doskonała jakość obrazu, nieskomplikowana instalacja oraz niezawodna praca to tylko część zalet, jakimi charakteryzują się te właśnie kamery. Posiadacze kamer kopułkowych IP zyskują o wiele lepszy i o wiele wyraźniejszy obraz, niż ma to miejsce w przypadku konwencjonalnego monitoringu analogowego. Co więcej, istnieje możliwość podglądu wyświetlanego obrazu w czasie rzeczywistym niemalże z każdego miejsca na ziemi. Wystarczy bowiem zaopatrzyć się w tablet, smartfon lub też inne urządzenie z dostępem do internetu, by móc na bieżąco monitorować, co dzieje się na terenie danego obiektu.

Niezaprzeczalnym atutem tego typu monitoringu jest możliwość wykorzystywania sieci LAN do przesyłania obrazu z monitoringu IP, w tym również z kamer kopułkowych. W praktyce oznacza to, że owo rozwiązanie nie będzie w żaden sposób kolidować z działaniem sieci LAN danego użytkownika. Mówiąc o sieci, warto również wspomnieć, że istnieje możliwość zasilania poprzez tzw. skrętkę. W praktyce oznacza to, że posiadacze kamer kopułkowych IP są w stanie zasilać je bez konieczności prowadzenia dodatkowych kabli, dzięki czemu montaż systemu jest nie tylko bardzo łatwy, ale również niedrogi.