Kategorie

Zobacz również

Zapraszamy do sklepu z produktami Hikvision

Generator ofert

Nowoczesny i prosty generator pomoże Ci w stworzeniu unikalnej i atrakcyjnej oferty dla Twojego klienta.

Generator ofert Stwórz ofertę

Kamery IP wewnętrzne

Wewnętrzna kamera IP do domu z roku na rok zyskuje na swej popularności nie tylko wśród właścicieli firm, ale również osób mieszkających w jednorodzinnych domach. Rozwiązanie to wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa danego obiektu i może ono odstraszać potencjalnych włamywaczy, dlatego też na ich zakup decyduje się coraz więcej klientów. Urządzenia te można zamontować niemalże w każdym miejscu, do którego istnieje możliwość doprowadzenia kabla z energią elektryczną. Kamery te można więc umieszczać w garażu, na tarasie, w piwnicy, czy też bezpośrednio w domu, by móc obserwować wybrane pomieszczenia.

Kamera IP do domu – duża różnorodność modeli

Na rynku istnieje wiele kamer do domu, które dostępne są w różnorodnych kolorach oraz kształtach. Jeżeli urządzenie to ma służyć do ochrony przed włamaniem, powinno być ono możliwie jak najbardziej dyskretne oraz niewyróżniające się na tle otoczenia, w którym będzie się znajdować. Jeżeli kamera wewnętrzna ma być wykorzystywana w celu obserwacji danego pokoju (np. takiego, w którym znajduje się małe dziecko), to jej wygląd jest kwestią drugorzędną. Istnieje również możliwość nabycia modeli nocnych, rejestrujących obraz w podczerwieni, jak również modeli dysponujących własnym źródłem światła. Kamery wewnętrzne mogą być nieco tańsze od kamer zewnętrznych, a wszystko to przez fakt, iż nie potrzebują one specjalnej obudowy, która będzie odporna na niekorzystne działania czynników atmosferycznych.

Dlaczego warto instalować wewnętrzne kamery IP?

Monitoring mieszkania, czy też domu jednorodzinnego przy użyciu kamer IP daje wiele korzyści. Jego głównym zadaniem jest przede wszystkim zwiększenie poczucia bezpieczeństwa każdego domownika, jak również ochrona dóbr materialnych przed ewentualną próbą kradzieży lub też dewastacją. Dzięki kamerom IP istnieje możliwość monitorowania danego obiektu w każdym momencie z dowolnego miejsca na ziemi. Wystarczy bowiem specjalna aplikacja, połączenie z internetem oraz smartfon, by móc na bieżąco monitorować to, co akurat dzieje się w domu. Co równie ważne, rejestracja zdarzeń w postaci materiałów wideo może być pomocna dla policji w przypadku ścigania sprawców przestępstwa, takiego jak włamanie.

Wysoka jakość obrazu kamer wewnętrznych

Obraz, który możemy uzyskać wykorzystując kamery IP do domu charakteryzuje się bardzo dobrą rozdzielczością w porównaniu do powszechnie stosowanych kamer analogowych. O wiele większa rozdzielczość daje gwarancję szczegółowości obrazu, dzięki czemu posiadacze tego typu urządzeń będą mogli wykonywać zoom bez utraty jakości obrazu. Parametr ten daje także możliwość pokrycia monitoringiem o wiele większego obszaru danego terenu. Szacuje się, że jedna kamera IP 2-megapikselowa bez problemu może pokryć identyczny obraz, jak 3 kamery analogowe. Technologia IP jest więc o wiele bardziej ekonomiczna, dlatego też cieszy się ona coraz większym uznaniem wśród wielu osób.