Zobacz również

Kategorie

Generator ofert

Nowoczesny i prosty generator pomoże Ci w stworzeniu unikalnej i atrakcyjnej oferty dla Twojego klienta.

Stwórz ofertę

Kamery IP z mikrofonem

Monitoring to rozwiązanie, które z roku na rok zyskuje na popularności. Dzieje się tak przez fakt, iż kamery posiadają wiele zalet, dlatego też coraz częściej można spotkać je w miejscach użyteczności publicznej, lecz nie tylko. Decydują się na nie również przedsiębiorcy, którzy w monitoringu widzą szansę na większe zmotywowanie pracowników, co ma przełożenie na większą ich wydajność. Jednak największym atutem, jaki posiada kamera IP z mikrofonem jest z całą pewnością zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w miejscach, w których została ona zamontowana. Sama jej obecność może odstraszyć potencjalnych złodziei, dlatego też jest wykorzystywana również przez posiadaczy domów jednorodzinnych. Co równie ważne, wbudowany mikrofon sprawia, że posiadacze tego typu kamer będą mogli usłyszeć wszystkie próby włamania się na teren posesji, zanim jeszcze je zobaczą. Daje to możliwość błyskawicznego reagowania oraz wezwania odpowiednich służb.

Rosnąca popularność kamer IP

Kamera z mikrofonem jest urządzeniem, które przypomina kamerę USB. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku mamy do czynienia z obiektywem oraz matrycą światłoczułą, która odpowiedzialna jest za rejestrowanie obrazu. Kamera IP jest rozwiązaniem, które cieszy się coraz większą popularnością, głównie przez szereg zalet, jakimi się charakteryzuje. Urządzenie to daje możliwość rejestracji oraz udostępniania obrazu poprzez sieć i jego podglądu na smartfonie, tablecie, laptopie lub też komputerze stacjonarnym. Wybór kamery IP powinien być dokonany w oparciu przede wszystkim o warunki, w jakich urządzenie to będzie pracować. Do kamer wykorzystywanych na zewnątrz budynków polecane są obudowy o większym stopniu szczelności, który określany jest przez parametr IP (np. IP-36, będąca obudową wodoodporną).

Kamera IP z mikrofonem – co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Duża część kamer IP oraz rejestratorów IP wspiera sieciowy standard PoE. Umożliwia on transmisję sygnału użytkowego, jak również zasilenie wszystkich kamer przy użyciu podstawowej skrętki komputerowej. Rozwiązanie to posiada wiele zalet, takich jak m.in. znaczna redukcja liczby przewodów niezbędnych do odpowiedniej instalacji, co przyczynia się do krótszego procesu związanego z montażem, jak również możliwość montażu kamer w miejscach nietypowych, do których niemożliwe byłoby doprowadzenie standardowych zasilaczy. Warto również wspomnieć o braku konieczności konfiguracji – switch PoE w sposób automatyczny rozpoznaje czy dana kamera wspiera ów standard, a gdy tak jest – zasila ją.

Warto również wiedzieć, że kamery, również te z mikrofonem, charakteryzują się ponadprzeciętną rozdzielczością obrazu. Zastosowanie tego typu kamer pozwala w pierwszym rzędzie na zapis obrazu, który jest wierniejszy rzeczywistości i ma większą wartość dowodową niż z dowolnej kamery analogowej. Kamera IP w wysokiej rozdzielczości rejestruje 12-krotnie więcej szczegółów niż 95% wszystkich istniejących urządzeń video na całym świecie. W niemal wszystkich przypadkach zastosowania kamera zastępuje kilka systemów standardowych, ponieważ przy tej samej rozdzielczości szczegółów oferuje 4-krotnie większy zasięg.