Kategorie

Zobacz również

Zapraszamy do sklepu z produktami Hikvision

Generator ofert

Nowoczesny i prosty generator pomoże Ci w stworzeniu unikalnej i atrakcyjnej oferty dla Twojego klienta.

Generator ofert Stwórz ofertę

Kamery HD CVI BCS

Jedną z marek, którą wprowadziliśmy do swojej oferty jest BCS, która swoją działalność rozpoczęła już w 1998 roku. Jest to stabilny importer o ugruntowanej pozycji na rynku, którego urządzenia posiadają certyfikaty bezpieczeństwa, niezbędne atesty oraz deklaracje zgodności z dyrektywami Unii Europejskiej. Wszystko to sprawia, że BCS od lat znajduje się w czołówce firm, w ofercie której znajduje się także nowoczesna kamera HD-CVI BCS. Warto również wiedzieć, że marka ta opiera swą działalność o produkty jednego z największych światowych liderów w produkcji sprzętu do monitoringu, firmy DAHUA. BCS doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku odbiorców prywatnych, jak i firm.

Charakterystyka kamer HD-CVI od BCS

HD-CVI, czyli High Definition-Composite Video Interface, jest technologią przesyłania danych przy użyciu kabla koncentrycznego, będącą rozwinięciem technologii HD-SDI. Kamery HD-CVI budują system monitoringu z wykorzystaniem istniejących już instalacji systemów analogowych, jednak w tym przypadku może być konieczna wymiana kamer oraz rejestratora. Technologia ta rejestruje także obraz w 2 rozdzielczościach: 1920H (1920x1080) oraz 1280H (1280x720). Warto również wiedzieć, że w przeciwieństwie do technologii HD-SDI, kamery BCS dają możliwość rejestracji obrazu na znacznie większych odległościach, które mogą wynosić nawet 500 metrów. Przy użyciu jednego tylko przewodu można więc przesyłać zarówno dźwięk, jak i sygnał wideo.

Dostępne na niniejszej stronie kamery HD-CVI charakteryzują się przede wszystkim bardzo dobrą jakością obrazu, w porównaniu do powszechnie stosowanych kamer analogowych. Niezaprzeczalnym atutem jest także brak jakichkolwiek zniekształceń oraz prawidłowe odwzorowanie kolorów. Kamery HD-CVI to również stabilna transmisja obrazu, która jest znacznie lepsza niż ma to miejsce przykładowo w przypadku monitoringu IP. Zaletą tego systemu jest też brak opóźnień występujących na torze wizji oraz możliwość kompresji obrazu.

Co jeszcze warto wiedzieć o kamerach HD-CVI BCS?

Budowa systemów kamer BCS przypomina topologię gwiazdy a sam wybór okablowania uzależniony jest przede wszystkim od odległości, w jakiej znajdują się kamery od rejestratora. Warto więc wiedzieć, ze kable 75-5 oraz 73-3 dedykowane są przede wszystkim transmisjom nie przekraczającym 500 metrów, natomiast kable wyższe od 75-5 zalecane są do transmisji powyżej 500 metrów. Co więcej, zakończenia połączeń znajdujących się między przewodami a urządzeniem nie wymagają wykorzystywania żadnych dodatkowych elementów, co oznacza, że zasady budowy systemów wykorzystujących technologię HD-CVI są zbliżone do zasad budowy występujących w powszechnie znanych systemach analogowych.