Kategorie

Zobacz również

Zapraszamy do sklepu z produktami Hikvision

Generator ofert

Nowoczesny i prosty generator pomoże Ci w stworzeniu unikalnej i atrakcyjnej oferty dla Twojego klienta.

Generator ofert Stwórz ofertę

Dahua kamery 1080p

DAHUA Technology, oferująca między innymi kamery 1080p, jest profesjonalnym producentem funkcjonującym w branży systemów bezpieczeństwa, który działa nieprzerwanie od 2002 roku. Firma ta nieustannie się rozwija oferując swoim Klientom szeroką gamę produktów najwyższej półki. Wszystkie z nich otrzymały certyfikaty, takie jak m.in. FCC, UL, czy CE, co tylko potwierdza ich niezawodność. Kamera 1080p oferowana przez DAHUA charakteryzuje się mnogością zastosowań, co oznacza, że można wykorzystywać ją w wielu dziedzinach, takich jak transport, budownictwo, bankowość, czy też bezpieczeństwo publiczne.

Nowoczesne kamery 1080p

Na samym wstępie warto wiedzieć, że 1080p to nic innego, jak skrócona nazwa jednego z wielu trybów wideo. Liczba ta oznacza więc pionową rozdzielczość ekranu, na którą składa się 1080 poziomych linii, natomiast litera „p” stanowi skrót od obrazu bez przeplotu lub też obrazu progresywnego. Kamery 1080p bardzo często można również spotkać pod nazwą „Full High-Definition” lub też „Full HD”.

Kamery DAHUA 1080p to gwarancja wysokiej jakości obrazu

Określenie HD (High Definition) nie jest nowe i szacuje się, że pierwszy raz zostało użyte w latach 30. ubiegłego wieku. Jest to angielski skrót, który określa obraz o bardzo wysokiej rozdzielczości. Na samym początku pojęcie to kojarzone było wyłącznie z nowoczesną telewizją HDTV, jednak współcześnie można spotkać się z nim niemalże na każdym kroku, wybierając odtwarzacz płyt z filmami, konsolę do gier, telewizor, aparat cyfrowy, czy też kamerę DAHUA. Cyfrowy standard HD opiera się na zastosowaniu dwóch rozdzielczości, a są to: 1280x720 oraz 1920x1080 pikseli. Określając jakość obrazu podawana jest jednak wyłącznie liczba wyświetlanych poziomych linii, dlatego też często można spotkać określenia takie jak: 720p, 720i, 1080i czy też 1080p. Litery te opisują, czy w wybranym trybie obraz wyświetlany będzie z przeplotem. Interlaced określa naprzemienne nieparzyste oraz parzyste linie obrazu, natomiast Progressive – wszystkie linie obrazu, które wyświetlane są jednocześnie. Druga opcja daje więc gwarancję o wiele lepszej jakości.

Jakie są zalety kamer DAHUA 1080p?

Kamera DAHUA pod względem samej konstrukcji może przypominać kamerę USB. W obu tych przypadkach mamy do czynienia z obiektywem oraz matrycą światłoczułą, rejestrującą obraz. Z tym, że kamera USB charakteryzuje się strumieniem audiowizualnym, który przekazywany jest bezpośrednio do komputera, natomiast kamery IP, pod kątem elektroniki sterującej pracą, są o wiele bardziej zaawansowane. Niektóre z nich zostały wyposażony np. w praktyczną funkcję detekcji ruchu lub też zapisywania zdjęć bezpośrednio w chmurze internetowej.

Niezaprzeczalnym atutem kamer 1080p w porównaniu do klasycznych kamer HD, jest fakt, iż tego typu rejestratory umożliwiają wykorzystywanie od dwóch, aż do ośmiu monitorów Full HD, które będą funkcjonować w trybie matryc wizyjnych, okien spotowych lub alarmowych, czy też map synoptycznych. Co więcej, rejestratory te udostępniają także funkcję cyfrowego zoomu, co jest opcją niezwykle praktyczną i przydatną w wielu sytuacjach. Podczas podglądu na żywo na kilku monitorach, każdy operator może więc w 100% wykorzystać wysoką rozdzielczość kamer HD.