Kabel światłowodowy SM uniwersalny A-DQ(ZN)BH 4J 9/125 Zobacz większy

Kabel światłowodowy SM uniwersalny A-DQ(ZN)BH 4J 9/125

  • 4WLOKNA_UNIWERS_SM
  • Nowy

1,75 zł netto / m 2,15 zł brutto / m

Dostępność: Duża

Negocjuj cenę

Jeżeli gdziekolwiek znalazłeś korzystniejszą ofertę, przedstaw ją nam! Jesteśmy otwarci na propozycję, do każdej z nich podejdziemy indywidualnie.

Negocjuj

Pomoc dotycząca produktu
help-desk
Sławomir Gościński email: s.goscinski@akom.com.pl tel. + 48 731 080 713
Zapytaj o ten produkt.
Kabel światłowodowy SM uniwersalny A-DQ(ZN)BH 4J 9/125

Kabel światłowodowy SM uniwersalny A-DQ(ZN)BH 4J 9/125

 

Kabel światłowodowy jednomodowy uniwersalny posiada 4 włókna szklane. Budowa kabla z 4 włóknami w wersji jednomodowej odpowiada konstrukcjom modeli o symbolach ZW-NOTKtsdD oraz A-DQ(ZN)BH. Wersja uniwersalna charakteryzuje się izolacją LSOH, która pozwala na instalowanie światłowodu zarówno wewnątrz budynków jak i na zewnątrz. Powłoka LSOH pozostaje odporna na wpływ czynników atmosferycznych, natomiast w przypadku wystąpienia pożaru w pomieszczeniach nie podtrzymuje płonienia oraz nie wydziela szkodliwych substancji.

Zakres temperaturowy: pracy wynosi od -40…+70°C, instalacji wynosi: -30…+60°C.  Uniwersalne światłowody z izolacją bezhalogenową LSOH można bezpiecznie układać w kanalizacjach, peszlach, rurkach PCV, w miejscach gdzie nie są one narażone na bezpośrednie uszkodzenia mechaniczne. Wnętrze tub jest wypełnione specjalnym żelem hydrofobowym, który zabezpiecza przed wilgocią. Całość ośrodka światłowodu pozostaje zabezpieczona tworzywem sztucznym oraz włóknami aramidowymi, które mają za zadanie stworzyć zaporę antygryzoniową. Izolacja zewnętrzna ma kolor niebieski.

 

Cechy ogólne:

 

Kable światłowodowe jednomodowe (SM – Single Mode) 9/125 μm charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami transmisyjnymi dzięki bardzo niewielkiej dyspersji, a tym samym zachowując niewielkie straty sygnału. We włóknach światłowodów jednomodowych transmisja światła odbywa się w rdzeniu tylko przez jeden mod o określonej długości fali. Fala świetlna rozchodzi się praktycznie równolegle do osi światłowodu. Dzięki temu transmisja danych może odbywać się na dużo większych odległościach niż w przypadku światłowodów wielomodowych. Pewne połączenie dobrze dobranych wkładek SFP lub konwerterów może sprawnie działać nawet na odległościach rzędu kilkudziesięciu kilometrów.

 

Zastosowanie:

 

Kable światłowodowe w wersji jednomodowej są stosowane do przesyłu transmisji danych na dużych odległościach, w systemach abonenckich FTTH instalowanych przez dostawców usług telekomunikacyjnych czy w sieciach komputerowych. Coraz częściej są również wykorzystywane przez instalatorów telewizji przemysłowej w momencie instalowania kamer na dużych odległościach, gdzie skrętka komputerowa nie może już być zastosowana.

 

Elementy wytrzymałościowe:otulina z wółkien aramidowych
Ilość włókien:4
Powłoka zewnętrzna:bezhalogenowa LSOH
Typ światłowodu:jednomodowy SM
Zastosowanie:uniwersalny

Napisz opinię