Kabel światłowodowy SM zewnętrzny A-DQ(ZN)B2Y / Z-XOTktsdD 48J 9/125 Zobacz większy

Kabel światłowodowy SM zewnętrzny A-DQ(ZN)B2Y / Z-XOTktsdD 48J 9/125

  • 48WLOKIEN_ZEWN_SM
  • Nowy

7 944,72 zł netto / m 9 772,01 zł brutto / m

Dostępność: Średnia

Negocjuj cenę

Jeżeli gdziekolwiek znalazłeś korzystniejszą ofertę, przedstaw ją nam! Jesteśmy otwarci na propozycję, do każdej z nich podejdziemy indywidualnie.

Negocjuj

Pomoc dotycząca produktu
help-desk
Sławomir Gościński email: s.goscinski@akom.com.pl tel. + 48 731 080 713
Zapytaj o ten produkt.
Kabel światłowodowy SM zewnętrzny A-DQ(ZN)B2Y / Z-XOTktsdD 48J 9/125

Kabel światłowodowy SM zewnętrzny A-DQ(ZN)B2Y / Z-XOTktsdD 48J 9/125

 

Kabel światłowodowy jednomodowy zewnętrzny posiada 48 włókien szklanych. Budowa kabla z 48 włóknami w wersji jednomodowej odpowiada konstrukcjom modeli o symbolach Z-XOTktsdD oraz A-DQ(ZN)B2Y. Wersja zewnętrzna charakteryzuje się wzmocnioną konstrukcją zbudowaną z powłoki PE, która zabezpiecza przed wpływem czynników atmosferycznych: wilgocią i promieniami UV. Zakres temperaturowy: pracy wynosi od -40…+70°C, instalacji wynosi: -30…+60°C.  Wzmocniona izolacja zewnętrzna umożliwia bezpieczne układanie kabla światłowodowego w kanalizacjach, peszlach, rurkach PCV, a nawet bezpośrednio w ziemi lub przez podwieszanie. Ośrodek kabla jednomodowego stanowi centralny element wytrzymałościowy w postaci rdzenia z tworzywa sztucznego otoczonego luźnymi tubami, w których znajdują się włókna światłowodowe. Wnętrze tub jest wypełnione specjalnym żelem hydrofobowym, który zabezpiecza przed wilgocią. Całość ośrodka światłowodu pozostaje zabezpieczona tworzywem sztucznym oraz włóknami aramidowymi, które mają za zadanie stworzyć zaporę antygryzoniową.

 

Cechy ogólne:

 

Kable światłowodowe jednomodowe (SM – Single Mode) 9/125 μm charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami transmisyjnymi dzięki bardzo niewielkiej dyspersji, a tym samym zachowując niewielkie straty sygnału. We włóknach światłowodów jednomodowych transmisja światła odbywa się w rdzeniu tylko przez jeden mod o określonej długości fali. Fala świetlna rozchodzi się praktycznie równolegle do osi światłowodu. Dzięki temu transmisja danych może odbywać się na dużo większych odległościach niż w przypadku światłowodów wielomodowych. Pewne połączenie dobrze dobranych wkładek SFP lub konwerterów może sprawnie działać nawet na odległościach rzędu kilkudziesięciu kilometrów.

 

Zastosowanie:

 

Kable światłowodowe w wersji jednomodowej są stosowane do przesyłu transmisji danych na dużych odległościach, w systemach abonenckich FTTH instalowanych przez dostawców usług telekomunikacyjnych czy w sieciach komputerowych. Coraz częściej są wykorzystywane przez instalatorów telewizji przemysłowej w momencie instalowania kamer na dużych odległościach, gdzie skrętka komputerowa nie może już być zastosowana.

 

Elementy wytrzymałościowe:otulina z włókien aramidowych
Ilość włókien:48
Powłoka zewnętrzna:polietylen PE
Typ światłowodu:jednomodowy SM
Zastosowanie:zewnętrzny

Napisz opinię