Kabel światłowodowy MM zewnętrzny A-DQ(ZN)B2Y / Z-XOTktsdD 4G 50/125 Zobacz większy

Kabel światłowodowy MM zewnętrzny A-DQ(ZN)B2Y / Z-XOTktsdD 4G 50/125

  • 4WLOKNA_ZEWN_MM

Produkt archiwalny

3 345,53 zł netto / m 4 115,00 zł brutto / m

Dostępność: Średnia

Pomoc dotycząca produktu
help-desk
Sławomir Gościński email: s.goscinski@akom.com.pl tel. + 48 731 080 713
Zapytaj o ten produkt.
Kabel światłowodowy MM zewnętrzny A-DQ(ZN)B2Y / Z-XOTktsdD 4G 50/125

Kabel światłowodowy MM zewnętrzny A-DQ(ZN)B2Y / Z-XOTktsdD 4G 50/125

 

Kabel światłowodowy wielomodowy zewnętrzny posiada 4 włókna szklane. Budowa kabla z 4 włóknami w wersji wielomodowej odpowiada konstrukcjom modeli o symbolach Z-XOTktsdD oraz A-DQ(ZN)B2Y. Wersja zewnętrzna charakteryzuje się wzmocnioną konstrukcją zbudowaną z powłoki PE, która zabezpiecza przed wpływem czynników atmosferycznych: wilgocią i promieniami UV. Zakres temperaturowy: pracy wynosi od -40…+70°C, instalacji wynosi: -30…+60°C.  Wzmocniona izolacja zewnętrzna umożliwia bezpieczne układanie kabla światłowodowego w kanalizacjach, peszlach, rurkach PCV, a nawet bezpośrednio w ziemi lub przez podwieszanie. Ośrodek kabla jednomodowego stanowi centralny element wytrzymałościowy w postaci rdzenia z tworzywa sztucznego otoczonego luźnymi tubami, w których znajdują się włókna światłowodowe. Wnętrze tub jest wypełnione specjalnym żelem hydrofobowym, który zabezpiecza przed wilgocią. Całość ośrodka światłowodu pozostaje zabezpieczona tworzywem sztucznym oraz włóknami aramidowymi, które mają za zadanie stworzyć zaporę antygryzoniową.

 

Cechy ogólne:

 

Kable światłowodowe wielomodowe (MM – Multi Mode) 50/125 μm charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami transmisyjnymi jednakże ich konstrukcja powoduje pojawienie się zjawiska dyspersji, co w konsekwencji skutkuje rozproszeniem sygnału przy większych odległościach. Dlatego kable wielomodowe mają zastosowanie w krótszych odcinkach w porównaniu do wersji jednomodowej.

 

Zastosowanie:

 

Kable światłowodowe w wersji wielomodowej są stosowane do przesyłu transmisji danych w mniejszych odległościach. Najczęściej w sieciach komputerowych, automatyce czy też w instalacjach telewizji przemysłowej.

 

Elementy wytrzymałościowe:otulina z włókien aramidowych
Ilość włókien:4
Powłoka zewnętrzna:polietylen PE
Typ światłowodu:wielomodowy MM
Zastosowanie:zewnętrzny

Napisz opinię