Kamera 4w1 kopułowa BCS-DMQ4203IR3-G, 2 Mpix, IR 40m, zewnętrzna, WDR Zobacz większy

Kamera 4w1 kopułowa BCS-DMQ4203IR3-G, 2 Mpix, IR 40m, zewnętrzna, WDR

  • BCS_DMQ4203IR3_G
  • Nowy

409,00 zł netto / szt 503,07 zł brutto / szt

Negocjuj cenę

Jeżeli gdziekolwiek znalazłeś korzystniejszą ofertę, przedstaw ją nam! Jesteśmy otwarci na propozycję, do każdej z nich podejdziemy indywidualnie.

Negocjuj

Pomoc dotycząca produktu
help-desk
Michał Orliński email: m.orlinski@monitoring-hd.pl tel. + 48 510 199 128
Zapytaj o ten produkt.
Kamera 4w1 kopułowa BCS-DMQ4203IR3-G, 2 Mpix, IR 40m, zewnętrzna, WDR

Czterosystemowa kamera kopułowa wyposażona w przetwornik 1/2.8" 2Mpix, z obiektywem motozoom 2.7-13.5mm. Wbudowany mechaniczny filtr podczerwieni i promiennik o zasięgu 40m dzięki któremu obraz jest w dobrej jakości w całkowitej ciemności. Funkcja cyfrowa 3D DNR redukuje szumy, która umożliwia polepszenie jakości obrazu w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Kamera jest zasilana napięciem 12VDC.

 

Ponadto kamera posiada szereg funkcji poprawiających jakość obrazu:

 

WDR - (z ang. Wide Dynamic Range) czyli szeroki zakres dynamiki. Funkcja ta ma za zadanie poprawianie jakości obrazu w różnych warunkach oświetlenia. Zapobiega ona prześwietleniu obrazu w najjaśniejszych punktach i zaciemnienia tam gdzie pada najmniej światła. Obraz nagrywany jest przy różnym ustawieniu czasu naświetlania. Następnie algorytm stosuje zaawansowaną analizę obrazu, aby wybrać warstwy będące w optymalnej jakości i łączy je w nowy obraz.

Kamery wyposażone w funkcję WDR są szczególnie pożądane w miejscach gdzie występują duże różnice w natężeniu oświetlenia oraz tam gdzie spotyka się oświetlenie naturalne i sztuczne. Do takich miejsc mogą należeć m. in.: wejścia do magazynów, witryny sklepowe, czy pomieszczenia z dużymi oknami. System WDR może również okazać się pomocny, gdy chcemy sfilmować w warunkach nocnych tablicę rejestracyjną samochodu z włączonymi reflektorami.

Dzień/Noc (ICR) - Mechaniczny filtr podczerwieni - system, który automatycznie steruje pracą filtra podczerwieni. W trybie dziennym filtr jest nałożony na matrycę, natomiast podczas pracy kamery w trybie nocnym, filtr jest automatycznie ściągany co przekłąda się na zwiększenie ilości światła docierającego do matrycy i rozjaśnienie obrazu. Dzięki obiketywowi z akorekcją IR i utracie kolorów, nawet w nocy kamera jest w stanie zapwnić obraz zadowalającej jakości. Dodatkowo dzięki oświatlaczowi podczerwieni widzialność kamery w nocy zostaje dodatkowo poprawiona.

AWB - (z ang. Auto White Balance) automatyczny balans bieli - System odpowiedzialny za odpowiednie odwzorowanie kolorów niezależnie od warunków oświetleniowych panujących na planie.

AGC - (z ang. Auto Gain Control) automatyczna kontrola wzmocnienia - funkcja odpowiadająca za wzmocnienie sygnału. System dostosowuje jasność obrazu tak aby kamera pracowała z optymalną dla niej wydajnością zachowując dobrą jakość obrazu.

BLC - (z ang. Backlight Compensation) kompensacja światła tylnego - funkcja, która podnosi szczegółowość oraz jasność ciemnego pierwszego planu znajdującego się przed silnym źródłem światła (prześwietlonym drugim planem).

DNR - system odpowiedzialny za redukowanie szumów w nagraniu powstałych w wyniku zakłóceń wynikających np. ze zmian natężenia sygnału. Ponadto funkcja ta dzięki wyeliminowaniu zakłóceń poprawia jakość samego obrazu (brak tzw. śnieżenia i smużenia) przy jednoczesnym zmniejszeniu jego rozmiaru po zapisaniu na nośniku.

 

Rozdzielczość:2 Mpix
Obiektyw:2.7-13.5 mm
Promiennik IR:40 m
Obudowa:kopuła
Rozdzielczość/klatki:2 Mpix/30kl/s
Zasilanie:12V DC
Dzień/noc:ICR - mechaniczny filtr
Funkcje obrazu:AGC, AWB, AES, DNR, WDR
Przetwornik:1/2.8“ 2Mpx SONY STARVIS IMX307 CMOS + Eyenix
Wej./wyj. Audio:nie
Wej./wyj. Alarmowe:nie
Procesor:-
Czułość:Kolor: 0.01Lux@F2.0(AGC wł.) B/W: 0Lux (IR wł.)

Napisz opinię