Kamera tubowa BCS-TIP5201IR-V-VI, 2Mpix, IR 60m, zewnętrzna, WDR

  • BCS-TIP5201IR-V-VI
  • Nowy

1 165,00 zł netto / szt 1 432,95 zł brutto / szt

Dostępność: Duża

Negocjuj cenę

Jeżeli gdziekolwiek znalazłeś korzystniejszą ofertę, przedstaw ją nam! Jesteśmy otwarci na propozycję, do każdej z nich podejdziemy indywidualnie.

Negocjuj

Pomoc dotycząca produktu
help-desk
Michał Orliński email: m.orlinski@monitoring-hd.pl tel. + 48 510 199 128
Zapytaj o ten produkt.
Kamera tubowa BCS-TIP5201IR-V-VI, 2Mpix, IR 60m, zewnętrzna, WDR

Kamera tubowa BCS-TIP5201IR-V-VI zaopatrzona w przetwornik 1/2.8" 2Mpix, z obiektywem motozoom o ogniskowej 2,7-13.5mm. Wyposażona w mechaniczny filtr podczerwieni i promiennik o zasięgu 60m dzięki któremu obraz jest w dobrej jakości w całkowitej ciemności. Funkcja cyfrowa 3DNR redukuje szumy ,która umożliwia polepszenie jakości obrazu w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Możliwość zasialania przez PoE ułatwia montaż i ogranicza ilość okablowania. Równie ciekawą funkcją jest możliwość ustawienia do 4 stref prywatnych, które będą wyłączone z nagrywania. Dodatkowo kamera posiada interfejs sieciowy, który pozwala na jej obsługę oraz konfigurację poprzez przeglądarkę internetową, poragram BCS MANAGER, lub aplikację na urządzenia mobilne, obraz może być również zapisywany na karcie microSD do 128GB. Kamera jest zasilana napięciem 12VDC.

 

Ponadto kamera posiada szereg funkcji poprawiających jakość obrazu:

 

WDR - (z ang. Wide Dynamic Range) czyli szeroki zakres dynamiki. Funkcja ta ma za zadanie poprawianie jakości obrazu w różnych warunkach oświetlenia. Zapobiega ona prześwietleniu obrazu w najjaśniejszych punktach i zaciemnienia tam gdzie pada najmniej światła. Obraz nagrywany jest przy różnym ustawieniu czasu naświetlania. Następnie algorytm stosuje zaawansowaną analizę obrazu, aby wybrać warstwy będące w optymalnej jakości i łączy je w nowy obraz.

Kamery wyposażone w funkcję WDR są szczególnie pożądane w miejscach gdzie występują duże różnice w natężeniu oświetlenia oraz tam gdzie spotyka się oświetlenie naturalne i sztuczne. Do takich miejsc mogą należeć m. in.: wejścia do magazynów, witryny sklepowe, czy pomieszczenia z dużymi oknami. System WDR może również okazać się pomocny, gdy chcemy sfilmować w warunkach nocnych tablicę rejestracyjną samochodu z włączonymi reflektorami.

Dzień/Noc (ICR) - Mechaniczny filtr podczerwieni - system, który automatycznie steruje pracą filtra podczerwieni. W trybie dziennym filtr jest nałożony na matrycę, natomiast podczas pracy kamery w trybie nocnym, filtr jest automatycznie ściągany co przekłąda się na zwiększenie ilości światła docierającego do matrycy i rozjaśnienie obrazu. Dzięki obiketywowi z akorekcją IR i utracie kolorów, nawet w nocy kamera jest w stanie zapwnić obraz zadowalającej jakości. Dodatkowo dzięki oświatlaczowi podczerwieni widzialność kamery w nocy zostaje dodatkowo poprawiona.

AWB - (z ang. Auto White Balance) automatyczny balans bieli - System odpowiedzialny za odpowiednie odwzorowanie kolorów niezależnie od warunków oświetleniowych panujących na planie.

AGC - (z ang. Auto Gain Control) automatyczna kontrola wzmocnienia - funkcja odpowiadająca za wzmocnienie sygnału. System dostosowuje jasność obrazu tak aby kamera pracowała z optymalną dla niej wydajnością zachowując dobrą jakość obrazu.

BLC - (z ang. Backlight Compensation) kompensacja światła tylnego - funkcja, która podnosi szczegółowość oraz jasność ciemnego pierwszego planu znajdującego się przed silnym źródłem światła (prześwietlonym drugim planem).

3DNR - system odpowiedzialny za redukowanie szumów w nagraniu powstałych w wyniku zakłóceń wynikających np. ze zmian natężenia sygnału. Ponadto funkcja ta dzięki wyeliminowaniu zakłóceń poprawia jakość samego obrazu (brak tzw. śnieżenia i smużenia) przy jednoczesnym zmniejszeniu jego rozmiaru po zapisaniu na nośniku.

 

Wej./wyj. Audionie
ZasilanieDC12V, PoE (802.3af)
Wejście kart SDtak
Wej./wyj. Alarmowenie
ExtraHTMLWDR, BLC, AGC, 3DNR
Rozdzielczość/klatki2 Mpx / 20 kl/s
Obiektyw2.7-13.5 mm, motozoom
Funkcje obrazuWDR, BLC, AGC, 3DNR
KompresjaH.265+/H.264+/MJPEG
Procesor-
Przetwornik1/2.8” 2Mpx PS CMOS
Obudowatuba
Rozdzielczość2 Mpx
Dzień/nocTak - ICR
Promiennik IR60 m

Napisz opinię